Дружні поради вітчизняним підприємцям

бизнес, предпринимательство, обучение

Сьогодні недовіра до банківського сектору зберігається на високому рівні. Це вимагає від банкірів постійної праці над якістю своїх послуг, обслуговування клієнтів, застосування сучасних IT-технологій. Треба уважно сфокусуватися на зручності. Потрібно відкривати нові зручні відділення, максимально наближені до людей. Експерти говорять, що банки майбутнього будуть подібні на кафе або супермаркети. Зміни торкнуться й найбільш консервативної галузі бізнесу – фінансів. Банкірам доведеться бути креативними у своїй повсякденній діяльності. Інакше немає шансів, аби залучити клієнтів і на цьому заробити хоч якийсь прибуток.

Бізнесові потрібно націлюватися на гірший стан справ. Декому прийдеться пригадувати досвід попередніх криз, робити оптимізацію бізнес-процесів та шукати внутрішні резерви, щоб обігнати конкурентів. Кризу потрібно зустрічати на легкому, міцному і добре керованому човні, а не на незграбному і великому кораблі. Крім тиску фінансової світової кризи, вітчизняний бізнес відчує на собі негативні тенденції важких 90-х років минулого століття, які вже повертаються, але на державному рівні. Тож підприємцям не завадить провести юридичний і фінансовий аудит. Треба досконало знати стан своїх бізнесових справ, щоб своєчасно реагувати на кризисні явища. При нестабільних ситуаціях дуже важливо зробити правильне планування своєї підприємницької діяльності. Кожен власник підприємства повинен знати, як скласти бізнес-план на декілька років. Він повинен містити кроки, що дозволяють подолати кризу і не програти в конкурентній боротьбі.

Наступна порада проста – маркетинг досі важливий для підприємців. Потрібно збільшити ефективність комплексу маркетингових кроків, створивши інноваційні та яскраві рекламні кампанії. Треба підвищувати якість сервісу і лояльність клієнтів шляхом спеціальних бонусних програм. До речі, соціальна відповідальність бізнесу стає головним складником ділового іміджу. Без кроків у цій сфері неймовірно важко збудувати довіру та лояльність людей до бренда. Звісно, ринок маркетингу напряму залежить від стану економіки держави в цілому. Тому, зважаючи на кризові тенденції, експерти прогнозують поступальний економічний розвиток без різкого збільшення. Задача підприємців – залишитись на своєму ринку, а не збільшити прибуток. Ефективність зроблених кроків буде напряму залежати від того, наскільки жваво власники бізнесу передивляться свої підходи до маркетингових дій. З власного досвіду спілкування з ними треба констатувати наступне – у них усе частіше відбувається усвідомлення ключової ролі маркетингу в бізнесі. Зараз він з традиційно другорядних ролей перемістився на п’яте-шосте місце. Основна проблема, на мою думку, в тому, що наші бізнесмени орієнтуються на короткострокові результати.

Збільшення добробуту споживачів сповільнилося, продажі підприємців залишаються на низькому рівні, тому бізнесу немає звідки брати фінансові ресурси на підвищення заробітних плат. Роботодавець не може виплачувати більші суми за ту ж роботу. Зберігається тенденція заміни співробітників на більш кваліфікованих, але за ті самі гроші. Бізнесменам з великих або малих компаній не доцільно думати, що кризові процеси їх не торкнуться. Треба підготуватися на всіх фронтах і не сподіватися на вдачу. Потрібно використовувати час нестабільності собі на благо.

Все права защищены! Копирование материалов Блога без согласия автора запрещено!