5 причин невдалого бізнесу

бизнес, идеи, предпринимательство

Невдалий бізнес – це не тільки крах надій на щасливе майбутнє, але і фінансове банкрутство, що викликає величезне розчарування. Але який бізнес відносять до невдалих? Той, який не приносить доходу, що дозволяє нормально жити? Або той, який з кожним місяцем все сильніше затягує в «боргове рабство»? Кожен підприємець сам визначає критерії невдалого бізнесу і вже на їх основі вирішує долю свого підприємства. І треба розуміти, що часто бізнес стає невдалим задовго до того, як він почне функціонувати.

Викликано це поганою підготовкою до нього: наприклад, невірно вивчено ринок, помилково визначено розмір попиту, неграмотно підбирається персонал. Серед експертів є така жартівлива думка, що беззбитковому веденню бізнесу можна навчитися лише після того, як мінімум 4 рази ти вже збанкрутуєш. І в цьому є щось правильне, адже підприємницька діяльність має багато нюансів, усвідомити які можна лише після довгих років «занурення» в бізнес. Правда, на сотню невдач обов’язково знайдеться 3-4 щасливчика, які «з нуля» покажуть успішний і, що найголовніше, довгостроковий результат в бізнесі. Якими таємними знаннями володіють ці щасливчики? Що невідомо горе-підприємцям, які в максимально короткі терміни руйнують свій бізнес? Давайте обговоримо 5 головних причин, завдяки яким успішний «на папері» бізнес можна збанкрутувати.

Причина №1 – неправильний підхід до вибору бізнес-партнерів. Це, до речі, найпоширеніша причина, по якій підприємства розвалюються. Відбувається це тоді, коли кожен співзасновник сподівається не на себе, а на своїх колег, намагаючись за їх рахунок домогтися успіху. А так як в результаті ніхто толком не працював, то бізнес вмирає. Ця ситуація дуже актуальна для так званого «сімейного бізнесу». Якими б чудовими не були б у вас відносини в родині, але це не привід одразу ж починати займатися підприємництвом. Це ж стосується і друзів. Веселий хлопець із загальної компанії, добра дівчина з сусіднього під’їзду, розумний знайомий батьків – це не ті люди, з якими слід відкривати бізнес. У бізнес-партнери потрібно брати тих, хто здатний займатися підприємництвом, хто володіє необхідною освітою і має позитивний досвід ведення бізнесу. Потрібні професіонали, чітко націлені на успіх і здатні його досягти, незважаючи на перешкоди.

Причина №2 – невдалий вибір співробітників. Без команди фахівців робити успішний бізнес неможливо, тому потрібно знайти саме тих людей, які відповідають займаній посаді на 100%. А це дуже складно, хоча на ринку праці повно тих, хто шукає роботу. Але ж нам потрібні кращі? Отримати їх можна двома способами: або знайти вже готового професіонала на хорошу зарплату, або методом проб/помилок відшукати «діамант» в масі тих, хто приходить на співбесіду. Перший варіант швидкий і надійний, але дорогий, другий – лотерея з мінімальним шансом на успіх.

Причина №3 – відсутність навичок з управління фінансами. Починаючі підприємці думають, що рахувати гроші – це найпростіше в бізнесі. Це, як ви розумієте, абсолютно не так. Через такі хибні думки 90% нових підприємств вмирає протягом першого року діяльності. Особливо погані справи у тих, хто використовує кредитні гроші для початку своєї роботи. Справа в тому, що кредитування має багато «підводних каменів», розібратися в яких людині далекій від економіки і фінансів дуже непросто. А невміння розрахувати свої грошові потоки хоча б на 2-3 місяці – це прямий шлях до банкрутства. В ідеалі у кожного нового підприємства повинен бути зроблений бізнес-план хоча б на рік, де докладно враховувалися б будь-які дрібниці, пов’язані з щоденним веденням бізнесу.

Причина №4 – незнання основ маркетингу та менеджменту. Практика показує, що новачки сильно недооцінюють важливість управління бізнес-процесами та рекламою. На перше місце вони ставлять збут, а все інше вторинне. Але ж продажі без маркетингових акцій і рекламних компаній навряд чи будуть рости (навіть якщо продукція дуже хороша). Якість товару/послуги – це дуже важливий параметр, але ж потрібно орієнтуватися і на клієнтів (особливо на потенційних). Якщо бізнес будувати на задоволенні потреб людей, то його успіх буде беззаперечним і тривалим.

Причина №5 – неправильний психологічний настрій. Підприємці-новачки дивуються, коли чують, що позитивний світогляд – це основа успішного бізнесу. Але ж доведено, що внутрішній настрій формує зовнішній світ. Тому вміло управляючи своєю підсвідомістю можна легко зробити візуалізацію своєї майбутньої перемоги в сфері підприємництва. Правильний настрій на успіх – це перший крок до фінансового благополуччя. Людина сама, навіть якщо цього до кінця не розуміє, формує свій образ життя і свій метод ведення бізнесу. І цьому обов’язково треба навчитися.

Все права защищены! Копирование материалов Блога без согласия автора запрещено!